Nedir.Org *
Sponsorlu Bağlantılar
artistboy2018

Dünya Kupası Atlas Etkinliği Haritası Nedir

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Resim Ekle Dosya Ekle Video Ekle Soru Sor Bilgi Ekle
Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Kremlin Sarayı'nda çekilen kurada 2018 Dünya Kupası'nın grupları belirlendi.
Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan Kremlin Sarayı'nda yapılan kura çekimine ülke yetkililerinin yanı sıra futbol dünyasının önemli isimleri katıldı. Kura çekiminde konuklara birçok görsel şov sunuldu.
Dünya Kupası, 14 Haziran - 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Rusya'da düzenlenecek. Açılış maçı 14 Haziran 2018'de ev sahibi Rusya ile Suudi Arabistan arasında oynanacak.
Kura çekiminin ardından oluşan gruplar şu şekilde:
A GRUBU 
Rusya
Uruguay
Mısır
Suudi Arabistan
B GRUBU 
Portekiz
İspanya
İran
Fas
C GRUBU 
Fransa
Peru
Danimarka
Avustralya
D GRUBU 
Arjantin
Hırvatistan
İzlanda
Nijerya
E GRUBU 
Brezilya
İsviçre
Kosta Rika
Sırbistan
F GRUBU 
Almanya
Meksika
İsveç
Güney Kore
G GRUBU 
Belçika
İngiltere
Tunus
Panama
H GRUBU 
Polonya
Kolombiya
Senegal
Japonya
8 Amerika kıtası ekibinin yanı sıra 5 Afrika, 5 de Asya temsilcisi Rusya'da mücadele edecek. En çok ülke ise 14 temsilci ile ise Avrupa kıtasından olacak.
Kupa tarihinde ilk kez 3 İskandinav ülkesi boy gösterecek ve bu 3 ülke olan Danimarka, İzlanda ve İsveç aynı torbada yer aldılar.

Kaynak: Statista

 

FAVORİLER KİMLER


Bahis şirketlerine göre son şampiyon Almanya, Rusya 2018'in en büyük favorisi. Brezilya, İspanya, Arjantin, Fransa, Belçika ve İngiltere bu ülkeleri takip ediyor.
Almanya, şampiyonluğa ulaşması halinde 1958 ve 1962'de şampiyon olan Brezilya'dan sonra üst üste iki kez Dünya Kupası şampiyonluğunu elde eden ilk takım olacak.

KİMLERİN İLK DÜNYA KUPASI


İzlanda, nüfusu 1 milyonun altında olup Dünya Kupası'na katılma hakkı elde eden ilk takım oldu.  Bir başka ilki ise Panama yaşayacak. Kanal ülkesi Kosta Rika'ya 88.dakikada attığı golle ABD'yi geride bırakmış ve önemli sürprizlerden birine imza atmıştı.

RUSYA'YA GİDEMEYEN DEVLER


İtalya, 60 yıl sonra ilk kez Dünya Kupası'na katılamıyor. Avrupa'dan Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, İskoçya, İrlanda ve Türkiye, Rusya'yı kaçıran diğer takımlar.
CONCACAF'tan ABD'nin ve Güney Amerika'dan Şili'nin yokluğu en büyük sürprizlerden biri oldu. Afrika'dan ise son Dünya Kupası'nda yer alan Fildişi Sahili, Kamerun ve Gana Rusya'da yer alamayacak.

Dünya Kupası Atlas Etkinliği Haritası Resimleri

  • 2
    Dünya Kupası Haritası 2018 3 ay önce

    Dünya Kupası Haritası 2018

  • 2
    Dünya Kupası Atlası 3 ay önce

    Dünya Kupası Atlası

Dünya Kupası Atlas Etkinliği Haritası Sunumları

Dünya Kupası Atlas Etkinliği Haritası Videoları

Dünya Kupası Atlas Etkinliği Haritası Soru & Cevap

Bu yazı hakkında ilk soru soran sen ol..

Dünya Kupası Atlas Etkinliği Haritası Ek Bilgileri

  • 2
    3 ay önce












































































































































































































































































































































































































































    grup

    saat

    maç

    yayinlanacaği kanallar

    14 haziran perşembe

    a grubu

    18:00

    rusya - suudi arabistan

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    15 haziran cuma

    a grubu

    15:00

    mısır - uruguay

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    b grubu

    18:00

    fas - İran

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    b grubu

    21:00

    portekiz - İspanya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    16 haziran cumartesi

    c grubu

    13:00

    fransa - avustralya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    d grubu

    16:00

    arjantin - İzlanda

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    c grubu

    19:00

    peru - danimarka

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    d grubu

    22:00

    hırvatistan - nijerya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    17 haziran pazar

    e grubu

    15:00

    kosta rika - sırbistan

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    f grubu

    18:00

    almanya - meksika

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    e grubu

    21:00

    brezilya - İsviçre

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    18 haziran pazartesi

    f grubu

    15:00

    İsveç - güney kore

     trt1, trt4k trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    g grubu

    18:00

    belçika - panama

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     g grubu

    21:00

    tunus - İngiltere

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    19 haziran salı

    h grubu

    15:00

    kolombiya - japonya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    h grubu

    18:00

    polonya - senegal

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    a grubu

    21:00

    rusya - mısır

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    20 haziran çarşamba

    b grubu

    15:00

    portekiz - fas

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    a grubu

    18:00

    uruguay - suudi arabistan

     trt1, trt4k,  trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    b grubu

    21:00

    maç: İran - İspanya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    21 haziran perşembe

    c grubu

    15: 00

    danimarka - avustralya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    c grubu

    18:00

    fransa - peru

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    d grubu

    21:00

    arjantin - hırvatistan

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    22 haziran cuma

    e grubu

    15:00

    brezilya - kosta rika

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    d grubu

    18: 00

    nijerya - İzlanda

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    e grubu

    21:00

    sırbistan - İsviçre

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    23 haziran cumartesi

     g grubu

    15:00

    belçika - tunus

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    f grubu

    18:00

    güney kore - meksika

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    f grubu

    21:00

    almanya - İsveç

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    24 haziran pazar

    g grubu

    15:00

    İngiltere - panama

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    h grubu

    18:00

    japonya - senegal

      trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    h grubu

    21:00

    polonya - kolombiya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    25 haziran pazartesi

    a grubu

    17:00

    suudi arabistan - mısır

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    a grubu

    17:00

    uruguay - rusya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    b grubu

    21:00

    İran - portekiz

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi trt4k (banttan)

    b grubu

    21:00

    İspanya - fas

     trt1 ve trt4k trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    26 haziran salı

    c grubu

    17:00

    avustralya - peru

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi, trt4k (banttan) 

    c grubu

    17:00

    danimarka - fransa

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    d grubu

    21:00

    nijerya - arjantin

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi, trt4k (banttan) 

    d grubu

     21:00

    İzlanda - hırvatistan

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    27 haziran çarşamba

    f grubu

    17:00

    güney kore - almanya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    f grubu

    17:00

    meksika - İsveç

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi, trt4k (banttan) 

    e grubu

    21:00

    İsviçre - kosta rika

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi, trt4k (banttan) 

    e grubu

    21:00

    sırbistan - brezilya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

    28 haziran perşembe

    h grubu

    17:00

    senegal - kolombiya

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi, trt4k (banttan) 

    h grubu

    17:00

    japonya - polonya

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    g grubu

    21:00

    İngiltere - belçika

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    g grubu

    21:00

    panama - tunus

     trtspor, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi, trt4k (banttan)

    son 16 turu












































































    saat

    maç

    yayinlanacaği kanallar

    30 haziran cumartesi:

    17:00

    c1-d2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    21:00

    a1-b2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

    1 temmuz pazar

    17:00

    b1-a2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    21:00

    d1-c2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

    2 temmuz pazartesi

    18:00

    e1-f2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    21:00

    g1-h2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

    3 temmuz salı

    17:00

    f1-e2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    21:00

    h1-g2

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    çeyrek fİnal















































    saat

    maç

    yayinlanacaği kanallar

    6 temmuz cuma

     

    17:00

    57. maç

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

    21:00

    58. maç

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

     

     

    7 temmuz cumartesi

     

    17:00

    59. maç

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

    21:00

    60. maç

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

    yari fİnal






























    saat

    maç

    yayinlanacaği kanallar

    10 temmuz salı

    21:00

    61. maç

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

     

     

     

    11 temmuz çarşamba

    21:00

    62. maç

     trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    3.'lük maçi

















    saat

    maç

    yayinlanacaği kanallar

    14 temmuz cumartesi

    17:00

    63. maç

    trt1, trt4k, trtspor.com.tr/fifa2018dunyakupasi

    fİnal


















    saat

    maç

    yayinlanacaği kanallar

    15 temmuz pazar

     

    18:00

    64. maç

    trt1, trt4k


Sende Bilgi Ekle

Bu yazının geliştirilmesine yardımcı ol.

Kapak Resmi
Dünya Kupası Haritası 2018
Sponsorlu Bağlantılar
Yazı İşlemleri
Sen de Ekle

Sende, bu sayfaya

içerik ekleyerek

katkıda bulunabilirsin.

(Resim, sunum, video, soru, yorum ekle..)

Bir şey Unutmadın mı ?

Bizi sonra tekrar bulmak için sitemizi aşağıdan beğenmelisin